381
223480

Johan Christian Vollerdt

(Tyskland, 1708-1769)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
Johan Christian Vollerdt
(Tyskland, 1708-1769)

JOHAN CHRISTIAN VOLLERDT, olja på duk, sign o dat 1762.

Landskap med figurstaffage vid vattenfall. 27 x 37 cm.

Uppfodrad duk. Krackelyr. Retuscher. Omfattande retuscher på himlen.