405
232790

Jan Harmensz. van Bijlert (van Bylert), hans krets

(Holland, 1597/98-1671)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Holland, 1597/98-1671)

JAN HARMENSZ. BYLERT, Hans krets. Olja på uppfodrad duk, otydligt signerad och daterad.

Man med kritpipa. Uppfodrad duk 85 x 66 cm.

Krackelerad, retuscher, smärre färgbortfall.