Madeleine Pyk – en samling F769
460
225432

Salomon Hofling

(Sverige, 1779-1827)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
218 - 327 USD
Klubbat pris
2 800 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Salomon Hofling
(Sverige, 1779-1827)

Man i blå justacorps

Miniatyr. Signerad Hofling målat och daterad 1819. Gouache på ben, oval 4,5 x 4 cm. Innefattad i guld, stämplat 1821. Hårlock a tergo.