514
233937

BORD. Stockholmsarbete, 1700-talets slut. Gustavianskt.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Fanerat med rosenträ, lönn och mahogny. I kortsarger lådor. Inläggningar av blombukett och fält. En låda märkt undertill märkt "Lundelius". Längd 67, bredd 42, höjd 74 cm.

Fanerskador, spår efter hörnbeslag, kompletterade fotavslutningar.