539
241247

BORD. Barock, 1700- talets första hälft.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vitmålat, förgyllt och bronserat. Rikt skulpterad och delvis genombruten dekor av rocaille samt akantus. Längd 62,5, bredd 60, höjd 94,5 cm.

Slitage, skada, gammal men troligen senare skiva samt kotte.