543
240449

SALONGSMÖBEL OCH BORD, åtta delar. Sengustaviansk stil omkring år 1900.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Mahogny med bronserad egyptiserande dekor. Soffans längd 183 cm. Mahognyfanerat bord med skiva av svart marmor. Bordet från empiretid ca 1820. Diameter 81,5, höjd 71 cm.

Skiva med nagg.