600
240439

APPLIQUER, för fyra ljus, ett par. Frankrike 1830/40-tal. Louis Philippe.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris
72 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Vinlövsbekransad satyr och nymf. Nedtill bockfötter och musiktrofé. Höjd 93 cm.