602
232012

APPLIQUER, för tre ljus, ett par. Frankrike, 1800-tal. Louis XVI-stil.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Förgylld brons. Krönande urna med eldslåga. Dekor av akantusblad och medaljong. Höjd 54 cm. (2)