703
240857

LÄSLAMPA, för två ljus. Frankrike, 1700-talets mitt. Rokoko.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 500 - 5 250 EUR
3 690 - 5 530 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Förgylld brons, bemålad plåt och porslin. Grenformade ljusarmar och skärm. Höj- och sänkbar skärm. Höjd 58, längd 34 cm.

Lagningar, skador, kompletteringar.