725
221053

GLASSERVIS, 62 delar. Kosta "Junior", 1900-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bestående av åtta champagneskålar, sju champagneglas, sju rödvinsglas, åtta starkvinsglas, åtta sherryglas, sju portvinsglas, åtta selterglas, åtta whiskyglas samt karaff med propp.Comprising 8 champagne bowls (12cm), 7 champagne glasses (15,6 cm), 7 redwine glasses (13,5cm), 8 dessertwine glasses (9,5cm), 8 sherry glasses (9cm), 7 portwine glasses (10,5 cm), 8 water glasses (9cm), 8 whiskey glasses (7cm), and a decanter and stopper (28,5cm).

Nagg. (62)