837
225221

BÄGARE, av Fedor Rückert, Moskva 1880-tal.

Utropspris
75 000 - 90 000 SEK
6 540 - 7 850 EUR
6 840 - 8 210 USD
Klubbat pris

Förgylld, med dekor av blommor och bladslingor i cloisonnéemalj i grönt, blått, rosa och lejongult. Konande på rund fot. Undertill senare ägarmärkning. Höjd 9 cm.