837
225221

BÄGARE, av Fedor Rückert, Moskva 1880-tal.

Utropspris
75 000 - 90 000 SEK
7 270 - 8 720 EUR
8 320 - 9 980 USD
Klubbat pris

Förgylld, med dekor av blommor och bladslingor i cloisonnéemalj i grönt, blått, rosa och lejongult. Konande på rund fot. Undertill senare ägarmärkning. Höjd 9 cm.