857
233633

TESERVIS, fyra delar, porslin. Ryssland, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Bestående av tekanna, sockerskål, mjölkkanna samt spillkum. Målad polykrom och förgylld dekor. Tekannans l 24.

Skålen med stjärnspricka.