909
208985

BORDSSURTOUT, av Anders Efraim Ahlbom, Västerås 1795. Gustaviansk.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris

Oval på tassfötter. Gallerkant och uppsvängda hänklar med pärlstav, genombrutna flaskställ. Propparna med invändig förgyllning och stämplar. Undertill stämplat ägarmonogram. Längd 32 cm.

De två små glasflaskorna saknas.