937
239457

DOSA, Frankrike 1700-talets andra hälft.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Rund, av orangefärgad lack fodrad med sköldpadd. Kantad med guld, på locket infattad miniatyr av barn med blomsterkrans och turturduvor. Diam 7,5 cm.

Skador.