970
231185

BROSCH, W.A. Bolin, briljant- baguette- och droppslipade diamanter, tot. ca 9 ct. 1950-tal.

Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
5 670 - 6 100 EUR
5 930 - 6 390 USD
Klubbat pris
74 000 SEK

Platina. Kvalitet ca F-G/VVS-VS. Stämplad WAB, Stockholm 1953. Inventarie nr. 7066. Orginaletui.