14
235834

Sven Westman

(Sverige, 1887-1962)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris

Sven Westman
(Sverige, 1887-1962)

SVEN WESTMAN, Signerad Sven R. Westman. Olja på duk.

"Franskt landskap, St. Paul. AM." 65,5 x 91,5 cm.

Smärre skrapmärken längs kanterna. Ytsmuts.

Tilläggslista

Rätt titel: "Franskt landskap, St. Paul. AM."

Ord och Bild, 1946, avbildad helsida.