195
245336
André Lanskoy
(Frankrike, 1902-1976)

"Eclament d'une nouvelle planéte"

Signerad Lanskoy. Utförd 1950. Duk 60 x 73 cm.

Utropspris:

300 000 - 350 000 SEK

31 414 - 36 649 EUR

Klubbat pris:
230 000 SEK
Proveniens

Galerie Louis Carré & Co, Paris.

Övrigt

Certifikat utställt av AB D. Börjessons Konsthandel, daterad 13.01.1975 medföljer.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57