205
257423

Luis Tomasello

(Argentina, Född 1915)
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
30 500 - 34 900 EUR
31 900 - 36 500 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Luis Tomasello
(Argentina, Född 1915)

"Atmosphere chromoplastique N.425"

Signerad L. Tomasello och daterad 1976 a tergo. Bemålat trä. Höjd 85, bredd 85, djup 8 cm.

Proveniens

Galleri Konstruktiv Tendens, Stockholm.

Kunstmarkt Köln 1979.
Galleri Christel, Stockholm, 1976.