205
257423

Luis Tomasello

(Argentina, Född 1915)
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
30 800 - 35 100 EUR
32 600 - 37 300 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Luis Tomasello
(Argentina, Född 1915)

"Atmosphere chromoplastique N.425"

Signerad L. Tomasello och daterad 1976 a tergo. Bemålat trä. Höjd 85, bredd 85, djup 8 cm.

Proveniens

Galleri Konstruktiv Tendens, Stockholm.

Kunstmarkt Köln 1979.
Galleri Christel, Stockholm, 1976.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

119. Pablo Picasso, kanna, "Cruchon hibou" (A.R. 293), Madoura, Vallauris, Frankrike efter 1955.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK