Madeleine Pyk – en samling F769
242
255172

Le Corbusier (Charles-Édouard Jeanneret)

(Frankrike, 1887-1965)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

(Frankrike, 1887-1965)

"Taureau 1"

Färglitografi, 1964, signerad med blyerts 68/150. Bladstorlek 72 x 54 cm (Arches).

Weber 76.