Madeleine Pyk – en samling F769
401
254452

GÖSTA ADRIAN NILSSON, (GAN), fat, Aastrid M Aagesen, Helsingborg 1933.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 475 EUR
436 - 545 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Tenn, graverad dekor av stiliserad mansgestalt. Stämplad TENN G8 AAGESEN HÄLSINGBORG, signerad GAN. Baksidan med inskription. Diameter 34 cm.

Bucklor, slitage, senare upphängning.