463
261571

UNO ÅHRÉN, fåtölj, Firma Svenskt Tenn 1931.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
52 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Djupstoppad, svängd form med hög rygg, fyrsidiga svärtade ben av björk, klädsel av rosa sammets plysch.

Klädsel sekundär, smärre slitage, ett ben med lagning.