483
263109

GEORG JENSEN, bricka,"Magnolia/Blossom", Köpenhamn 1945-52, Jensen & Wendel, sterling.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 540 - 8 720 EUR
6 840 - 9 120 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

svenska importstämplar. Design nr 2 S, oval form, genombrutna hänklar med magnoliaknoppar. Längd 65 cm, bredd 39 cm, vikt 2,880 g

Obetydligt slitage.