606
260576

EDVIN ÖHRSTRÖM, vas, ariel, Orrefors 1954.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Geometriskt mönster av rutor i rödbrunt och klarglas. Signerad Orrefors Ariel nr 2043 E . Öhrström. Höjd 9, diameter 17 cm.

Obetydliga repor på insidan och i botten.