613
238041

VICKE LINDSTRAND, vas "Vinter", Kosta, 1950-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Oval, underfång med dekor av stiliserat träd i svart och vitt mot blåtonad fond. Signerad Kosta LH 1802. Höjd 20,5 cm.