643
231585

ALMARIC WALTER & HENRI BERGÉ, fat, Nancy, Frankrike, 1920-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Pâte de Verre, gröntonat glas med dekor i releif av ålar och växter. Signerad A. WALTER NANCY Bergé Sc. Diameter 16,7 cm.

Obetydliga fotringsnagg.