664
233552

TAPIO WIRKKALA, skål, Iittala, Finland 1956.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
16 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Klarglas med slipade linjer. Signerad TAPIO WIRKKALA - IITTALA-56. Diameter 30 cm.

Repor.

Modellen i produktion mellan 1953-1960.