776
257642

KUDDAR, ett par. "Knoppen". Gobelängteknik. 34 x 47 cm vardera. Signerade MMF

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerade 1932. Tillverkade före 1942.

Något slitage, något smutsiga.

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d)

Jämför "Små Vävnader från Märta Måås-Fjetterström", färgplansch 8.