806
253900

GALLERIMATTA. "Malmstens gångmatta, blå" med grönt. Rölakan. 292 x 87 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 340 - 1 530 EUR
1 520 - 1 740 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1934. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, något smutsig, fläckar. Fransar saknas.