813
255297

MATTA. Rölakan. 202 x 135,5 cm. Signerad AW. Sverige 1900-talets mitt.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
530 - 618 EUR
552 - 645 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Geometriska mönster i olika gröna, blå, grå, bruna och vita nyanser.

Något slitage, något smutsig, smärre fläckar. Kortsidorna med smärre skador, skadade fransar, flera saknas.