Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
12
244843

STIG LINDBERG, bord, Gustavsberg 1950-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Emaljskiva med polykrom dekor av middagsgäster vid uppdukat bord, på underrede av ek. Signerat Stig L 27. Längd 108,5, bredd 58,8, höjd 59 cm.

Repor, förstärkningar.