122
269488

MATTA. Tuftad. 254 x 186,5 cm. Design av Serge Poliakoff, Frankrike, 1970-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Etikett med signatur på baksidan. Modernistisk komposition i grå nyanser samt blekgult.

Obetydligt slitage, lite smutsig, fläckar. Baksidan lite klistrig, en sida har obetydliga skador.

Tilläggslista

Lite smutsig. Baksidan lite klistrig, en sida har obetydliga skador.