148
250066
Lucio Fontana
(Italien, 1899-1968)
Lucio fontana, concetto spaziale.

Concetto spaziale

Etsning med relief och perforering, signerad med blyerts 16/50, utgiven av 2RC, Rom och med deras blindstämpel. 50,3 x 64 cm.

Lagade defekter samt retuscher i nedre hörnen.

Utropspris:

20 000 - 30 000 SEK

2 101 - 3 151 EUR

Klubbat pris:
29 000 SEK