208
266366

Tuija Lindström

(Finland, 1950-2017)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Tuija Lindström
(Finland, 1950-2017)

"Estella", 1983

Signerad Tuija Lindström och numrerad 2/6 och daterad 2011 a tergo. Pigment print, 28 x 28 cm.

Tuija Lindström och Johan Ehrenberg, "Tuija Lindström", 1989, avbildad helsida.
Lollo Fogelström och Niclas Östlind, "Tuija Lindström - Look At Us 5 juni -22 augusti 2004", 2004, Liljevalchs Konsthall kat nr 456, avbildad bild nr 7.