Madeleine Pyk – en samling F769
216
256636

Sheila Metzner

(USA, Född 1939)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Sheila Metzner
(USA, Född 1939)

"Michal Mermaid", 1980

Signerad Sheila Metzner och daterad 1981 a tergo. Även stansad "Sheila Metzner Photograph Michel Fresson print". Vintage. Carbon print, bildyta 40 x 27 cm. Bladstorlek 54,7 x 39,6 cm.

Proveniens

Gallery of Graphic Arts LTD, New York.

Jack Woody (m.fl), "Sheila Metzner; Color", 1991, avbildad.