8686223 bukobject
253447

239. WALTER NIEDERMAYR, "Titlis, I", 1999 (Diptyk).

Signerad Walter Niedermayr och numrerad 1/6 och daterad 1999 a tergo. C-print 103 x 130 cm inkl ram per del.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galerie Nordenhake, Stockholm.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK/8 403 - 10 504 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Diptyken är placerad i fel följd i den tryckta katalogen. Men presenteras i rätt följd i visningen samt i webbkatalogen.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist samtida konst, fotografi, grafik

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund