Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
263
262063

Anders Petersen

(Sverige, Född 1944)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Anders Petersen
(Sverige, Född 1944)

"Stockholm 1978"

Signerad Anders Petersen och numrerad AP och daterad 1999 a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 26 x 36 cm. Bladstorlek 30 x 40 cm.