308
261487

Henry B. Goodwin

(Tyskland, 1878-1931)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
Henry B. Goodwin
(Tyskland, 1878-1931)

HENRY B. GOODWIN. Silvergelatinfotografi. Sign och dat 5.1.1931.

"Acacia i blom 5 januari 1931". 15x16.

Smärre slitage längs bildens kanter samt på bildytan.

Proveniens

I gåva från Henry B. Goodwins familj till nuvarande ägares släkt.