316
263133

The Ultravelvet Collection

(USA)
The ultravelvet collection, "i love you benjamin (from the ultravelvet collection)".

"I Love You Benjamin (from The Ultravelvet Collection)"

Signerad Eric Hajjar och Meredith Rose och numrerad 1/3 på etikett a tergo. Digital C-print, diasec, plexiglas 76,5 x 182,5 cm.

Utropspris:

60 000 - 70 000 SEK

6 303 - 7 353 EUR

Klubbat pris:
62 000 SEK
Proveniens

Guy Hepner Art Gallery, Los Angeles.

The Ultravelvet Collection skapas av konstnärerna Eric Hajjar och Meredith Rose.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57