316
263133

The Ultravelvet Collection

(USA)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 260 - 6 140 EUR
5 470 - 6 380 USD
Klubbat pris
62 000 SEK
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
The Ultravelvet Collection
(USA)

"I Love You Benjamin (from The Ultravelvet Collection)"

Signerad Eric Hajjar och Meredith Rose och numrerad 1/3 på etikett a tergo. Digital C-print, diasec, plexiglas 76,5 x 182,5 cm.

Proveniens

Guy Hepner Art Gallery, Los Angeles.

The Ultravelvet Collection skapas av konstnärerna Eric Hajjar och Meredith Rose.