Madeleine Pyk – en samling F769
398
268765

Jens Fänge

(Sverige, Född 1965)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 590 - 9 490 EUR
8 690 - 10 900 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Jens Fänge
(Sverige, Född 1965)

"The Landscapist"

Signerad Jens Fänge daterad 2008 a tergo. Duk 61 x 66 cm.

Tilläggslista

Sophie Allgårdh, "Passioner och bestyr - svensk konst på 2000-talet", SAK årsbok 2011 publikation nr 120, 2011, avbildad helsida i färg sid 110.

Proveniens

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "Blänk och Strålar", 28 maj – 28 juni, 2009.