Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
398
268765

Jens Fänge

(Sverige, Född 1965)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Jens Fänge
(Sverige, Född 1965)

"The Landscapist"

Signerad Jens Fänge daterad 2008 a tergo. Duk 61 x 66 cm.

Tilläggslista

Sophie Allgårdh, "Passioner och bestyr - svensk konst på 2000-talet", SAK årsbok 2011 publikation nr 120, 2011, avbildad helsida i färg sid 110.

Proveniens

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "Blänk och Strålar", 28 maj – 28 juni, 2009.