421
259942

Ernst Billgren & Mats Theselius

(Sverige, Födda 1957 respektive 1956)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

"Tronen"

Signerad EB/MT. Numrerad 6/100. Utförd 1991. Gjutjärn, mosaik och älgskinn. Höjd 36, längd 34, djup 24 cm.

Ernst Billgren, "Asimutal", 1993, jämför bild sid 42.