89
265999

ALVAR AALTO, vas, Iittala, Finland sannolikt sent 1960-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Formblåst klar glasmassa. Signerad ALVAR AALTO samt etikettmärkt Iittala. Höjd 320 mm.