1119
261977

FETISCH. Trä. Tellem/Dogon-stammen. Mali 1800-talets mitt - andra hälft. Höjd 30,5 cm.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Monterad på sockel.

Slitage, smärre skador.

Proveniens

Karl-Erik Schlyters samling.