1147
258452

ANTIKT/SEMIANTIKT SUZANI BRODERI. 342 x 86 cm. Uzbekistan.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Del av portalomhänge. Fyra stora reserver med polykroma blommor och botehmönster. Bordyrer med blommor.

Något slitage, fläckar, smärre hål och skador.