1149
271596

SEMIANTIK BERGAMA, sannolikt, GALLERI. 395 x 123,5 cm samt ca 9 cm slätväv på vaje kortsida.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Röd botten med fyra stora polykroma hakmdelaljonger, stiliserade blommor och djur. Bred gulröd huvudbård med stiliserad blomranka. Kortsidorna med flikar med träd.

Ställvis slitage, något smutsig, fläckar, malskador, hål, lagningar.