1160
266521

SEMIANTIK ISFAHAN. 353 x 267,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
82 000 SEK

Ljust kamelhårsfärgad botten med polykromt landskap med djur, fåglar, träd, blommor, vattendrag och hus. Bred röd huvudbård med blommor, kartuscher, djur, fåglar och rankor.

Ställvis något slitage, fläckar. Långsidorna med trampveck, en kortsida med lagning.