1169
262549

SEMIANTIK/OLD ISFAHAN. 409 x 309 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
52 000 SEK

Benvit botten med polykrom medaljong, hörnornament och palmettslingor. Bred brunröd huvudbård med stor blom-, palmett- och granatäppelranka.

Obetydligt slitage, fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, en långsida med trampveck.