1172
252985

ANTIK KASHGAI. 219,5 x 140 cm.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Mörkblå botten och benvita hörnornament med polykroma botehmönster samt tre medaljonger med arabesk-, blom-, palmett- och granatäppeldekor. Benvit huvudbård med palmettranka.

Obetydligt slitage, smutsig, smärre fläckar. Sidorna med smärre lagningar.